Plan je bezoek

Een top-100 monument met verrassende extra’s!

De kerk is van 27 april tot 20 oktober 2025  elke dag van 13.30 tot 17.00 uur geopend. Buiten deze data alleen geopend voor evenementen.

Tijdens openingstijden kun je de kerk gratis bezoeken, met uitzondering van het beklimmen van de toren. Dwaal door het imposante gebouw en luister naar de verhalen van de aanwezige gids. Beklim de toren en kijk neer op historisch Edam. Kom je als groep? Of met kinderen? Reserveer dan hier een eigen rondleiding of een speurtocht.

In onze winkel vind je een uitgebreide collectie tweedehandsboeken. Maar ook originele handwerkproducten en andere handgemaakte items.

Geniet in ons gezellige koffiehoek van een drankje met iets lekkers!

De kerk is geopend van 27 april tot 20 oktober, van 13.30 tot 17.00 uur.

De kerk is gesloten bij begrafenissen.
Belt u even om teleurstelling te voorkomen? M: 06 23 20 42 40

OV

Elk kwartier rijden EBS-bussen (314) vanuit Amsterdam, die circa 30 minuten erover doen. De Grote Kerk is op 10 minuten loopafstand van de bushalte Edam Busstation 5 minuten van de of bushalte ‘Technischeschool’. Klik hier voor informatie over alle opties met de bus

Parkeren

Er is weinig parkeergelegenheid bij de Grote Kerk. Kies voor het parkeerterrein op de zuidelijke kant van Edam, bij het busstation. Loop dan in 10 minuten over de mooie vesting of door het centrum naar de Grote Kerk.

Toiletten

Voor toiletbezoek vragen we € 1.

Koffiehoek

In onze koffiehoek serveren we koffie en thee met stroopwafels.

Boekenhoek

We hebben een grote collectie tweedehandsboeken in diverse talen.

Verkoop artikelen

We verkopen verrassend leuke handwerk-en andere handgemaakte artikelen van onze eigen handwerkgroep of uit verre werelddelen.

De kerk is rolstoeltoegankelijk, inclusief de toiletten, de koffiehoek en de winkel.

De toren en de Librije zijn niet rolstoeltoegankelijk.

Er is een kleine parkeerplaats op minder dan 5 minuten rijden met de rolstoel en een grotere parkeerplaats op ongeveer 15 minuten rolstoelafstand, ook met trapvrije toegang.

Tijdens openingstijden is een (gratis) gids aanwezig die bezoekers vertellen over de kerk. Sommige gidsen kunnen u meenemen de toren op. Kosten € 5 voor volwassenen en € 2,50 voor kinderen van 8 t/m 12 jaar.

Elke tweede woensdag van de maand om 15.00 uur is er een uitgebreide  rondleiding over de gebrandschilderde ramen. Elke derde woensdag van de maand om 15.00 uur een rondleiding over de Librije. Kosten: € 5 p.p.

Elke woensdagmiddag om 15.00 uur kun je de toren beklimmen. Kinderen vanaf 8 jaar mogen mee. Kosten: volwassenen € 5 p.p.; kinderen van 8 t/m 12 jaar € 2,50.

Meld je aan voor meer informatie over de opties voor groeps- en privérondleidingen. De kosten bedragen voor volwassenen € 5 p.p.; kinderen van 8 t/m 12 jaar € 2,50 p.p.

Voor kinderen is er de Koeienspeurtocht. Kosten € 2,50.